Pierwsze dni w nowym domu

co musisz wiedzieć

1

Pierwsze dni w nowym domu.

16 maja 2011

Kot bengalski w nowym otoczeniu czuje się dość bojażliwie. Tak jak większość kotów. Zanim nasz nowy przyjaciel będzie czuł się bezpiecznie w nowym miejscu oraz zupełnie komfortowo . Należy stworzyć, ku temu odpowiednie warunki. Pierwsze dni dla naszego nowego członka rodziny są bardzo istotne, od tego jak go przyjmiemy zależeć będzie w jakim tempie się do nas oswoi, zdobędzie zaufanie. Oczywiście chcemy, aby ten proces przeszedł w spokojnej , nie kłopotliwej atmosfe [...]

Kot bengalski w nowym otoczeniu czuje się dość bojażliwie. Tak jak większość kotów w nowym środowisku. Zanim wasz nowy przyjaciel będzie czuł się jak w domu. Należy stworzyć, ku temu odpowiednie warunki. Pierwsze dni dla naszego nowego członka rodziny są bardzo istotne, od tego jak go przyjmiemy, zależeć będzie w jakim tempie się oswoi, zdobędzie zaufanie. Oczywiście chcemy, aby ten proces przeszedł w spokojnej , nie kłopotliwej atmosferze. Dlatego zachęcamy Cię do  przeczytania uważnie poniższych zasad.

 

MUSISZ POSIADAĆ

 

MISECZKI

 

Nie karmimy kota na godziny, nie wydzielamy suchej karmy. Miseczka z wodą zawsze musi być na swoim miejscu jak również miseczka z suchą karmą.

 

KUWETA

 

Kiedy przyprowadzisz swojego nowego członka rodziny do domu. Polecam pokazanie kuwety,  wsadzenie go do kuwety. Tak, aby zapamiętał gdzie zanjduje się jego ubikacja.

 

DRAPAK

 

Zapewnij kotku trochę zabawy i szczęścia kupując mu duży drapak. Koty bengalskie je kochają. Możesz równeiż go zrobić sam. Wyglądają bardziej okazale jak zakupione w sklepie internetowym bądż sklepie zoologicznym. Najlepsze drapaki , to drapaki aż do sufitu :)

 

ZABAWKI

 

Koty bengalskie uwelbiają zabawki, myszki, pyłki , sizalowe zabawki z kocią miętką, piórka do zabaw, lasery świetlne, zwyczajne kartony po bananach, słomki. Pamiętaj ! Bądź ostrożny, niektóre zabawki są niebezpieczne. Najbardziej te które zawierają części metalowe.

 

POSŁANIE

 

Kot sam wybierze sobie miejsce do spania, np. nasze łóżko ;)) Prócz łóżka uwielbia spać na drapaku, lub w swoim posaniu.

Polecam budki materiałowe , drewniane, wiklinowe. Koty lubią mieć nad sobą zamkniętą przestrzeń. Budki będą idealne.

 

 

PIERWSZE DNI ....

 

 

* Smakołyki, dobre jedzonko. Najedzony kot - szczęśliwy kot.

* Mów do kota spokojnym, cichym tonem. Nie krzyczymy, nie mówimy głośno, nie używamy odkurzacza w najbliższe dni, nie hałasujemy.

*  Jeżeli w domu są inne zwierzęta ( koty , psy ) . Najlepiej kiedy umieścimy naszego pupila oddzielnie z nami w sypialni. Minimum na 5 dni, tak by przyzwyczaił się do naszego zapachu, głosu oraz do naszej obecności. Oczywiście działamy intuicyjnie z ilością dni separowania od reszty zwierząt. Jeśłi w domu nie ma zwierząt, a posiadamy bardzo duży dom. Postępujemy tak samo. Zamykamy kotka z nami w sypialni. Jeśli mieszkamy w bloku bez innych zwierząt, nie ma takiej potrzeby.

* Poświęcamy mu mnóstwo wolnego czasu, zachęcamy do zabawy piórkiem.One to uwielbiają.*

* Kiedy kupujesz kota na hodowlę zalecana jest dwu tygodniowa kwarantanna, odgrodzenie kota od innych kotów hodwlanych przebywających w domu.

* Nie przenosimy kotka z rąk do rąk.

* Dzieci powinny wiedzieć , że kot nie jest nową zabawką  i nie można go bez przerwy głaskać czy niepokoić.

* Strefa karmienia powinna być  oddalona od strefy kuwety.

* Jeśli zdarzy się nam dość oporny kotek na nowy teren, kiedy będzie dość długo chował się pod meblami, łóżkiem. Nie próbujmy na siłę go wyciągać z jego kryjówki. Tam czuję się bezpiecznie i sam znajdzie odpowiedni moment, kiedy z niej wyjdzie. Najważniejsze aby wówczas posiadał łatwy dostęp do pokarmu, wody oraz kuwety.  Cierpliwośćią oraz spokojem sprawimy , że szybciej sierściuszek się oswoi.

quanmedia