Potrzeby kota bengalskiego

1

Potrzeby twojego kota bengalskiego

17 września 2012

Psotniki , rozbujniki , bystrzaki ..... ale za to je kochamy :) [...]

CO POWINIENEŚ WIEDZIEĆ NA TEMAT TWOJEGO KOTA BENGALSKIEGO

 

WYCHODZENIE NA ZEWNĄTRZ

Rekomenduje się aby Bengale były trzymane w domu, tylko z okazjonalnymi pobytami na zewnątrz, zawsze pod kontrolą właściciela dla bezpieczeństwa kota. Kot bengalski uwielbia przebywać na zewnątrz lecz niestety z powodu samochodów i innych zwierząt oraz chorób zaleca się trzymanie ich w domu.

Jeśli mieszkamy w bloku , zabezpieczmy balkon ochronną siatką dla kotów. Pozwólmy im swobodnie wychodzić na teren balkonu. One uwielbiają świerze powietrze i obserwacje. Możemy wstawić na balkon drapak lub posłanie , gdzie w wygodzie będą miło spędzały czas.

Jeśłi mamy dom z ogrodem , nie polecam swobodnego wypuszczania kota z domu, nawet jeśli doskonale zna teren i zawsze do Ciebie wraca. Pamiętaj, że pewnogo razu może zdarzyć się tak , że jednak nie wróci...... Stwierdzenie : mój kot zawsze wraca. Jest lekkomyślne i bardzo mylne.  Kot jest z natury ciekawski,  w konsekwencji tegoi może o krok dalej się zapędzić, gdzie czekają na niego bardzo niemiłe niespodzianki.

Co możemy zrobić , jeśli chcemy by kot swobodnie chodził po ogrodzie. Są i  na to różne, ciekawe metody. Jedną z nich, to zrobienie większej bądź mniejszej  kociiej woliery. Tak zwany, wybieg dla naszego czworonoga. A dalej, wedle Twojej fantasji, możesz zrobić KOCI RAJ.

 

ZABAWA, WSPINACZKI, POTRZEBA ĆWICZEŃ FIZYCZNYCH

Z uwagi na zamiłowanie kota bengalskiego do wspinania się, powinny mieć one zapewnione pewne udogodnienia, pozwalające im spełniać swoje potrzeby, potrzebują do tego odpowiednią ilość miejsca.

Bengale uwielbiają skakać, biegać, wspinać się i bawić. Jeśłi mają ograniczony dostęp do odpowiedniej aktywności ich zdrowie psychiczne stoi pod znakiem zapytania.

Do zapewnienia odpowiedniej ilości ruchu oraz ćwiczęń fizycznych, to :

* duże drapaki ( najlepiej aż po sam sufit aby mogły się wspinać i skakać z jak najwyższych wysokości.

* mocowanie dużej ilości półek na scianach , specjalnie aby mógł swobodnie po nich skakać i przemieszczać się. One to kochają.

* specjalne koła ruchome  ( jak dla chomików) tylko, że dla kota o innych wymiarach.

* lasery świetlne automatyczne, kot goni za promieniem świetlnym.

* wszystkie możliwe ruchome zabawki.

 

TOWARZYSTWO

Nic tak nie uszczęśliwia Twojego kota, jak zabawa z Tobą. Kot bengalski jest bardzo towarzyski potrzebuje stałej atencji, czułości i zabaw. Uwelbia kiedy poświęcasz mu dużo czasu, z pewnością Ci to zrekompensuje. Bengale są bardzo towarzyskie, kochają ludzi i są godne zaufania. Dobrze znoszą obecność innych zwierząt. Nie są agresywne, odznaczają się pewnością siebie, właściwą mieszkańcom dżungli. W łatwy sposób można ustanowić dobre stosunki z tą rasą kotów, chętnie towarzyszą ludziom i lubią przyciągać ich uwagę. Kot bengalski nie jest z natury samotnikiem. Potrzebuje towarzystwa innych kotów, zwierząt, ludzi. Bardzo dobrze dogadują się z innymi zwierzętami, obojętne od płci i gatunku zwierząt. One poprostu lubią towarzystwo.

 

DRAPANIE

Twój kot bengalski, gdyby był w dżungli, używałby pnia drzewa, jako sposób na swój manicure. Każdy kot uwielbia drapanie po powierzchni pazurami, w celu ich naostrzenia. Jest to jego naturalny instynkt, więc powinieneś wprowadzić do swojego udomowionego otoczenia odpowiedni przyrząd, który umożliwi ścieranie zrogowaciałych części paznokcia. Jeśli tego nie zapewnisz swojemu ulubieńcowi, spodziewaj się , że sam wybierze przedmiot do tej czynności i niekoniecznie będzie to przedmiot, który będzie przez Ciebie akceptowany.

Kup lub sam zbuduj wysoki drąg, słup do drapania. Słupy owinięte dywanem lub specjalną sizalową liną są wyjątkowo lubiane przez koty, choć i te nagie znajdą swoich amatarów. Drąg powinien być wystarczająco długi , aby dorosy kot mógł spokojnie się na nim wyciągnąć . Na rynku dostępnych jest wiele drapaków z półkami i bez, po ktorych kot może biegać i skakać czyli robić to co lubi najbardziej. Tego typu zabawka przyniesie sporo radości nie tylko samemu kotu, ale również jego właścicielowi, który godzinami może przyglądać się pupilowi i jego akrobacjom. Posiadanie tego typu sprzętu zapewni, że twój kot nie będzie drapał mebli ani krzeseł.

 

ZAMIŁOWANIE DO WODY

Czy wiesz, że twój bengal cuwielbia wodę? Często podczas zabawy objawiają się ich dzikie instynkty. Cechuje je nietypowe uwielbienie dla wody i często może się zdarzyć, iż wskoczą do wanny za swoim właścicielem. Bądż będą grzebać łapą w misce z wodą... Bardzo ciekawa forma picia wody dla twojego kota to tak zwana miseczka ( fontanna).

 

 

 

 

quanmedia