Pierwsze dni w nowym domu.

16 maja 2011

1

Kot bengalski w nowym otoczeniu czuje się dość bojażliwie. Tak jak większość kotów. Zanim nasz nowy przyjaciel będzie czuł się bezpiecznie w nowym miejscu oraz zupełnie komfortowo . Należy stworzyć, ku temu odpowiednie warunki. Pierwsze dni dla naszego nowego członka rodziny są bardzo istotne, od tego jak go przyjmiemy zależeć będzie w jakim tempie się do nas oswoi, zdobędzie zaufanie. Oczywiście chcemy, aby ten proces przeszedł w spokojnej , nie kłopotliwej atmosferze. Dlatego zachęcamy Cię do  przeczytania uważnie poniższych zasad.

Kot bengalski w nowym otoczeniu czuje się dość bojażliwie. Tak jak większość kotów w nowym środowisku. Zanim nasz nowy przyjaciel będzie czuł się jak w domu. Należy stworzyć, ku temu odpowiednie warunki. Pierwsze dni dla naszego nowego członka rodziny są bardzo istotne, od tego jak go przyjmiemy zależeć będzie w jakim tempie się do nas oswoi, zdobędzie zaufanie. Oczywiście chcemy, aby ten proces przeszedł w spokojnej , nie kłopotliwej atmosferze. Dlatego zachęcamy Cię do  przeczytania uważnie poniższych zasad.

 

* Mów do kota spokojnym, cichym tonem. Nie krzyczymy, nie mówimy głośno, nie używamy odkurzacza w najbliższe dni, nie hałasujemy.

*  Jeżeli w domu są inne zwierzęta ( koty , psy ) . Najlepiej kiedy umieścimy naszego pupila oddzielnie z nami w sypialni. Minimum na 5 dni, tak by przyzwyczaił się do naszego zapachu, głosu oraz do naszej obecności. Oczywiście działamy intuicyjnie z ilością dni separowania od reszty zwierząt. Jeśłi w domu nie ma zwierząt, a posiadamy bardzo duży dom. Postępujemy tak samo. Zamykamy kotka z nami w sypialni. Jeśli mieszkamy w bloku bez innych zwierząt, nie ma takiej potrzeby.

* Poświęcamy mu mnóstwo wolnego czasu, zachęcamy do zabawy piórkiem.One to uwielbiają.*

* Kiedy kupujesz kota na hodowlę zalecana jest dwu tygodniowa kwarantanna, odgrodzenie kota od innych kotów hodwlanych przebywających w domu.

* Nie przenosimy kotka z rąk do rąk.

* Dzieci powinny wiedzieć , że kot nie jest nową zabawką  i nie można go bez przerwy głaskać czy niepokoić.

* Strefa karmienia powinna być  oddalona od strefy kuwety.

* Jeśli zdarzy się nam dość oporny kotek na nowy teren, kiedy będzie dość długo chował się pod meblami, łóżkiem. Nie próbujmy na siłę go wyciągać z jego kryjówki. Tam czuję się bezpiecznie i sam znajdzie odpowiedni moment, kiedy z niej wyjdzie. Najważniejsze aby wówczas posiadał łatwy dostęp do pokarmu, wody oraz kuwety.  Cierpliwośćią oraz spokojem sprawimy , że szybciej sierściuszek się oswoi.

Udostępnij:

quanmedia